Czy szkolny plecak na kółkach to dobry wybór?

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się coraz większymi krokami. Końcówka wakacji to czas, w którym rodzice oraz uczniowie kompletują odpowiednią wyprawkę. Wybór zeszytów i akcesoriów jest dość prosty, jednak zakup tornistra to dla większości bardzo ciężka decyzja. Dla najmłodszych pociech często polecane są plecaki na kółkach. Jednak czy warto po nie sięgać? Na co zwrócić uwagę, dokonując ich zakupu?

Sposób na odciążenie pleców dziecka

Każdy rodzic wie, jak ciężkie bywają plecaki ich dzieci. Duża ilość książek, zeszytów, artykułów szkolnych, a dodatkowo strój sportowy, drugie śniadanie i napój sprawiają, że uczeń dźwiga na swoich plecach nawet kilkukilogramowy tornister. Szkoły w tym celu coraz częściej udostępniają specjalne szafki, w których można zostawić niektóre elementy. Jednak ciężary szkolnych pakunków wciąż potrafią przytłoczyć nawet dorosłego. Plecak na kółkach Paso to ciekawa alternatywa, dzięki której droga do szkoły może stać się o wiele przyjemniejsza. Tornistry te wyposażone są bowiem w duże kauczukowe kółka, które są bardzo wytrzymałe, a sterowanie nimi nie jest dla dziecka dużym wyzwaniem. Teleskopowa rączka na przycisk działa tak samo, jak te umieszczane w walizkach podróżnych. Można więc dostosować jej długość do swoich potrzeb lub schować całkowicie i wykorzystać jako dodatkowy uchwyt.

Kolejne zalety plecaków na kółkach

Wyżej wymienione korzyści to jednak nie wszystkie zalety plecaków na kółkach. Tornistry te cechuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz wielofunkcyjność. Stelaże wykonane są z bardzo lekkiego materiału, który zwiększa wagę pakunku tylko o kilka gramów. Dzięki temu dzieci moją nosić je również na plecach. Dodatkowo:

  • niektóre modele mogą być prowadzone również przodem,
  • podczas poruszania się po schodach, dziecko może zarzucić tornister na plecy lub prowadzić go za pomocą złożonej rączki,
  • w zatłoczonych tramwajach i autobusach łatwiej się poruszać oraz przeciskać przez tłum pasażerów.

Plecak dla dziewczynki na kółkach można dobrać do upodobań uczennicy, wybierając bajkowe wzory takie jak np. motywy z Krainy Lodu czy Barbie. Dla chłopców dedykowane są modele z wizerunkami postaci z Batmana, Gwiezdnych Wojen czy Lego. Każde dziecko będzie więc z dumą oraz wielką chęcią korzystać z takiego tornistra.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tornistra na kółkach?

Decydując się na taki rodzaj tornistra, warto wybierać modele polskich producentów, którzy korzystają z najwyższej jakości materiałów. Jedną z najczęściej wybieranych firm jest Paso. Plecaki na kółkach produkowane przez tą markę cechują się dużą pojemnością i odpowiednią ilością komór. Dodatkowo większość z nich ma wbudowaną przegrodę na laptopa oraz organizery na długopisy, portfel oraz dokumenty. Dzięki temu, każde dziecko będzie mogło w bezpieczny sposób przenosić nawet te najcenniejsze przedmioty. Wyprofilowane plecy, wzmocniony spód oraz grube szelki sprawią, że noszenie tornistra będzie bardzo wygodne oraz komfortowe.