Jaki rodzaj makaronu będzie najlepszy dla dziecka?

Po ukończeniu szóstego miesiąca życia naszego dziecka powinniśmy zadbać o stopniowe wprowadzanie do jego jadłospisu coraz to nowych produktów. Najczęściej zaczynamy oczywiście od warzyw, owoców czy mięsa. Z czasem zaczynamy jednak podawać mu także ziemniaki, ryż, kaszę czy makaron. Jaka włoska pasta będzie jednak najlepsza dla malucha? Sprawdź!

Makaron dla dziecka – jaki powinien mieć skład?

Kupując makaron dla dziecka, należy przede wszystkim zwracać uwagę na skład. Pasta Morelli uznawana jest za jedną z najlepszych dla maluchów, ponieważ znajdziemy w niej tylko niezbędne półprodukty. Jest nimi oczywiście mąka oraz wodą, a nieraz także i jajko. Jeśli jednak chodzi o bazę, czyli mielone ziarna, warto zdecydować się na makaron z pszenicy durum. Sklep, w którym go kupimy, znajdziemy na niemalże każdym rogu, a jego smak z pewnością zachwyci nasze pociechy. 

Makaron dla dziecka – kształty, które uwielbiają maluchy

Nie da się ukryć, że dla dzieci liczy się także to, w jaki sposób wygląda ich danie. Warto zatem wybrać np. kolorowy makaron penne. Cena takiej barwionej naturalnymi produktami pasty z pewnością pozytywnie nas zaskoczy. Wysokiej jakości dodatek do obiadu jesteśmy bowiem w stanie kupić już za ok. 5 złotych za opakowanie. Jeśli natomiast kolory to za mało dla naszej pociechy, warto każdego dnia decydować się na nieco inny kształt makaronu. Literki, cyferki, kokardki czy muszelki z pewnością sprawią, że maluch będzie chętnie zjadał cały obiad. Dzięki takim urozmaiceniom wszystkie obiady będą niebywałą przyjemnością.