Jakie buty dla dzieci na wakacje

Lato, to czas, kiedy stopy dziecka wymagają szczególnego zainteresowania. W upalne dni nie trudno o obtarcia czy odparzenia. Dlatego właśnie, tak duże znaczenie ma obuwie, jakie wybierzemy dla naszego dziecka. Odpowiednio dobrane buty dziecięce mogą zdecydowanie zwiększyć komfort pociechy. Klapki, sandały dziecięce, a może buty sportowe? Znajdziecie tu kilka wskazówek, jak wybrać tę odpowiednią parę.

 

 

Czym powinny cechować się buty dziecięce na lato?

 

Przewiewność
To pierwsza, a zarazem chyba najbardziej istotna cecha obuwia dziecięcego na lato. To oczywiste, ponieważ przewiewność to podstawa w upalne dni – dotyczy to także odzieży. Oczywiście idealnym rozwiązaniem będą tu sandały. Jeśli jednak obawiasz się, że sandały są zbyt odkrytym obuwiem i nie zapewnią odpowiedniej stabilności Twojemu dziecku, pamiętaj, że w dziecięcych sklepach obuwniczych dostępne są tak zwane półsandały. Są to modele, w których pięta jest usztywniona, a w obrębie palców znajduje się dodatkowy pasek.

 
Możesz także rozważyć zakup klapków. Pamiętaj jednak, że nie są to zbyt stabilne buty, a przecież lato, to okres, kiedy dzieci spędzają czas szczególnie aktywnie.

 
Również zakryte buty sportowe nie są tutaj przekreślone. Poprzez wybór dziecięcych butów sportowych z odpowiednich materiałów możesz zapewnić swojej pociesze odpowiedni komfort. Najlepsze będą tutaj buty sportowe wykonane z przewiewnej siateczki, która pozwoli stopie oddychać.

 

Odpowiednie materiały

Przewiewna siateczka to nie jedyny materiał, stanowiący dobry wybór latem. Skóra naturalna także przepuszcza powietrze. Ponadto, buty z niej wykonane dopasowują się do kształtu stopy, co wiąże się dużą wygodą. Jak powszechnie wiadomo, skóra naturalna jest wysoce trwała.

 

Jakie buty dla dziecka zabrać na wakacje?

Czy wybieracie się całą rodziną na wakacje? Zmienna pogoda, a także mnogość dostępnych rozrywek powoduje, że nie wystarczy wrzucenie do walizki jednej pary butów. Oto Kilka wskazówek, jakie buty warto zabrać na wakacje.

 

Klapki dla dzieci
Klapki zdają się być idealnym wyborem na lato. Należy jednak pamiętać, że nie są one zbyt stabilne. Mimo tego, niemalże koniecznym jest zabranie ich na wakacyjny wyjazd. Dlaczego? Szczególnie dla bezpieczeństwa. Warto mieć je na sobie pod prysznicem hotelowym lub basenowym, aby zachować odpowiednią higienę.

 
Klapki przydadzą się również podczas wyjścia na basen, a także na kamienistej plaży. W tym przypadku można zastąpić je butami stworzonymi specjalne do wodnych wojaży. Są one wykonane z neoprenu lub gumy. Świetnie spiszą się tutaj buty piankowe np. sandały z pianki, a także modele stylizowane na popularne Crocsy.

 
Kalosze
Niestety lato w Polsce coraz częściej bywa deszczowe. Dlatego warto zabrać ze sobą kalosze. Wakacje trwają krótko, zatem należy korzystać z każdego dnia – nawet deszczowego. Co więcej, określenie, że „W czasie deszczu dzieci się nudzą” wcale nie musi być prawdą. Wystarczy tylko wybrać się na spacer, a z chodnikowych kałuży urządzić sobie tor przeszkód.