Jakie buty zimowe wybrać?

Jesień i zima to czas, w którym obuwie jest szczególnie ważne. Śliskie podłoże, kałuże, błoto i minusowe temperatury wystawiają nasze obuwie na różnego typu próby.

Odpowiedni i zaufany producent jest bardzo ważny, dzięki niemu możemy mieć pewność, że nie będziemy się martwić przemakaniem lub rozklejaniem. Jako przykład takiego rozwiązania można podać francuskiego producenta butów salomon. Buty zimowe dla dzieci są jeszcze trudniejszym wyborem, ponieważ oprócz spełnienia warunków koniecznych muszą też przypaść do gustu naszemu potomstwu – co często nie jest łatwe. Dlatego zwróć uwagę na:

  • kolorystykę – wybierz takie barwy, które Twoje dziecko lubi,
  • wzory – może akurat w ofercie znajdą się buty z ulubionymi bohaterami Twojego syna lub córki,
  • wiązanie – do wyboru masz sznurówki lub rzepy, w zależności od umiejętności dziecka.

Salomon – męskie buty zimowe

Tutaj sytuacja na całe szczęście jest prostsza. Dorośli Panowie nie są tak wybredni, jak najmłodsi konsumenci. Kupując buty zimowe powinno się przyjrzeć:

  • podeszwie,
  • obiciu,
  • szwom,
  • rodzajowi ocieplenia,
  • materiałowi, z którego są zrobione.

A czy w zimę będzie można wykorzystać popularne rozwiązania? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretne cechy, które nas interesują np. „buty trekkingowe męskie wysokie salomon” i będziemy mogli znaleźć kilka dobrych kandydatów. Oczywiście dużo zależy od konkretnego modelu, ale to co jest najważniejsze, to fakt, będą dobrze pasować do naszej stopy i ochronią nas przed surowymi warunkami atmosferycznymi.

A teraz coś dla Pań

W ofercie damskich butów mamy najczęściej botki i kozaki na obcasie. Chociaż buty te są bardzo atrakcyjne wizualnie przy niepogodzie mogą nie zdać egzaminu. Wysokie obcasy i słaba przyczepność sprawiają, że zimowe spacery robią się niebezpieczne. Lepiej jest zdecydować się na wygodne niższe buty, w których zawsze będziemy się czuć komfortowo. Na rynku jest taki dostatek ofert, że nie znalezienie ładnego i wygodnego rozwiązania nie powinno być problemem!