Lizaki z rodzinnej tradycji

Rodzinna tradycja to skarb, który powinno się starannie pielęgnować. Wiele pokoleń tworzy coś, co po wielu latach nabiera bezcennej wartości. Tak było i w przypadku wyjątkowej manufaktury słodkich lizaków. Zacznijmy jednak od początku…


Dawno, dawno temu tak jak dziś dzieci były dla swoich rodziców największym skarbem. W tych odległych czasach dorośli musieli wiele czasu poświęcić na wymyślanie rzeczy, które dadzą uśmiech na twarzach najmłodszych podopiecznych. Wynikało to z braku dostępności tysiąca różnych zabawek, placów zabaw i innych miejsc, które dla współczesnych dzieci są codziennością. Jednak to wcale nie odbierało dzieciństwa naszym dziadkom i pradziadkom. Tak modny handmade był w przeszłości czymś powszednim i jedynym sposobem na urozmaicenie czasu dla dzieci. Szyte ręcznie i rzeźbione z naturalnych materiałów zabawki – dziś w sklepach zachwycają, kiedyś bawiły się nimi wszystkie dzieci. Natomiast brak gotowych produktów w sklepach zmuszał do przygotowywania własnoręcznie wymyślnych smakołyków z naturalnych składników.

Zdrowe słodycze – bezcenny skarb

Nie tylko zabawa, ale także znane od wieków słodycze – to był jeden ze „złotych środków” na dziecięcy uśmiech. Choć dziś słodkości tak samo poprawiają humor, to jednak ich sposób produkowania bardzo się zmienił. Współcześnie większość produktów wyrabiana jest na bazie sztucznych składników, które niestety, ale mają ogromnie negatywny wpływ na zdrowie naszych małych skarbów. Był to  najważniejszy powód, aby przenieść się w odległe czasy dziadków i pradziadków i poszukać w rodzinnej tradycji przepisu na zdrowe słodycze. Intensywne poszukiwania przyniosły cudowną niespodziankę. Udało się bowiem dotrzeć do prawdziwego „skarbu” w rodzinnej tradycji.

Słodka manufaktura o słodkiej historii

W starym zeszycie prababci Zofii odkryliśmy prawdziwe złoto: przepis na zdrowe lizaki, który liczy sobie ponad 120 lat. Dzięki wiekowej recepturze możemy fundować nie tylko naszym dzieciakom, ale Wam wszystkim – najszczęśliwsze chwile poprzez zdrowe i co najważniejsze najsłodsze w smaku słodycze. Nasi cudowni eksperci potrafią dziś wyczarować najpiękniejsze i najsmaczniejsze lizaki, które tak samo wywołują uśmiech na twarzy jak te sprzed 120 lat. Dzięki zdrowym słodyczom opartym w 100% na naturalnych składnikach (wyciągach z warzyw i owoców) dzieci mogą delektować się beztrosko przepysznie słodkimi i owocowymi smakami oraz niecodziennymi kształtami lizaków i cukierków we wszystkich kolorach tęczy.

Przepis prababci Zofii pozwolił przenieść się w czasie i poczuć ten smak i radość, którą cieszyli się nasi przodkowie. Dbamy o rodzinną tradycję, tworząc na bazie starego przepisu wyjątkowe słodycze w słodkiej manufakturze. Chcemy podzielić się cukierkowym skarbem ze wszystkimi kochającymi słodkości.