Naturalne słodycze nie lubią rutyny

Za oknem słońce. A czas wakacji to magia owocowych smaków, kolorów i mnóstwo innych radości. To pora, kiedy dzieci mogą wśród wielu atrakcji organizowanych specjalnie dla nich poznać aromat i słodycz zdrowych lizaków. Dodatkową frajdą będzie na pewno zabawa w samodzielne nadawanie słodkościom form i kształtów, jakie sobie tylko wymarzą.

Kolorowo i zdrowo

Świat w tysiącu słodkich barw – to słodkie szczęście. Owocowo kolorowe lizaki to wesołe przysmaki, którymi dzieci się zachwycają i uwielbiają. Dzięki temu, że są tworzone na bazie naturalnych składników (wyciągów z warzyw i wyciągów z soków owocowych), rodzice nie mają żadnych „ale”, by ich pociechy zajadały się tego typu słodkościami. W końcu nawet najbardziej wybredne gusta reagujące do tej pory na słowo „jabłko, malina czy truskawka” okrzykiem „bleee” – dzięki owocowym smakom i aromatom zdrowych lizaków mogą spróbować, przekonać się i wreszcie polubić prawdziwe owoce. Właśnie to, co do tej pory było kojarzone ze zdrowym i mdłym, stało się zdrowe i pycha! Lizaki występują w przeróżnych kolorach, które pozytywnie wpływają na nastrój i dobre samopoczucie naszych pociech.
Musisz wiedzieć, że naturalne słodycze tworzone są na bazie ksylitolu – substytutu nie tylko zwykłego cukru, ale przede wszystkim nieocenionej jakości. Tego typu słodkość nie tylko ma mniej kalorii, nie powoduje próchnicy zębów (tak powszechnej teraz u małych dzieci), a co najważniejsze jest przyjazna dla cukrzyków. Ksylitol ma indeks glikemiczny IG 14-krotnie niższy od zwykłego cukru.

Spełniamy marzenia

Trudno dzieciom nie być szczęśliwymi, kiedy zostają otoczone przez smaczne i kolorowe cukierki, a do tego w bajkowych kształtach. Każda najmniejsza okazja to najlepszy sposób, aby uczynić ją najsłodszą. Tym bardziej będziemy się cieszyć, jeśli nasze dzieciaki będą zajadać się zdrowymi lizakami czy zatapiać buzie w kolorowej wacie cukrowej. Nasze pociechy mają różne marzenia i choć nie możemy spełnić ich wszystkich, to na pewno te najsłodsze uda się zrealizować za pomocą zdrowych słodyczy. Bo chyba nie ma dziecka, które nie byłoby szczęśliwe, samemu decydując o kolorze, smaku i kształcie swojego wymarzonego lizaka. I jeszcze może zaangażować swoich przyjaciół do tworzenia własnego słodkiego dzieła, którego smak pozostanie we wspomnieniach dzieciństwa. Czy maluch czy starszak – sam wybiera ulubiony aromat. Może to być zapach i smak smacznej truskawki, maliny, wiśni czy arbuza. Przy tworzeniu własnego lizaka może też młody artysta kierować się kolorem. Wszystko to po to, aby zdrowe słodycze przygotowywane własnoręcznie stały się wyjątkowe, charakterystyczne. Były wytworem nie tylko dziecięcej wyobraźni, ale także tej beztroskiej i kolorowej osobowości. To jest najpiękniejsze w zdrowych, pachnących owocami słodyczach.