Owocowe lizaki – słodkie i zdrowe

Wyobraź sobie, że masz przed sobą kilkanaście lizaków w różnych kolorach i kształtach. Są słodkie i pachną owocami. Wyobraź sobie, że te lizaki są naprawdę zdrowe, a do tego smakują przepysznie…

Ucieczka przed światem pełnym chemii

Chyba nie ma tygodnia, aby nie usłyszeć, że słodycze są niezdrowe, że są dziś pełne „chemii”. Nie dość, że wywołują alergię (przez stosowanie w nich sztucznych barwników), to na dodatek dzieci stają się po nich nerwowe i grozi im nadwaga. Przychodzi taki czas, że masz już dość „sztuczności” w produktach spożywczych i zaczynasz szukać jakiejś alternatywy dla słodkich łakoci. Bo przecież świat bez słodyczy dla dzieci jest światem bez ulubionych smaków i kolorów. Dla dorosłych podobnie… I myślisz, i szukasz, i wreszcie dowiadujesz się, że istnieją na świecie cudowne produkty: zdrowe lizaki, zdrowe cukierki, a nawet zdrowa wata cukrowa. Aż chce się tańczyć i śpiewać z radości. Jak to możliwe, że w tych kolorach i smakach brak sztucznych składników. Naturalne słodycze nie mają ich, przez co nie wpływają negatywnie na zdrowie dzieci, a także i dorosłych. Wszystkie barwniki i aromaty są przygotowywane na bazie wyciągów z warzyw i owoców. Co najważniejsze zdrowymi lizakami mogą zajadać się wszyscy przestrzegający diety bezglutenowej, bowiem tego rodzaju słodycze są wolne od glutenu. Do produkcji zdrowych słodyczy używany jest ksylitol – środek świetnie oddający pysznie słodki smak. Dzięki temu cudownemu wynalazkowi nie musisz się martwić, że Twoje dzieci jedzą zwykły cukier. Ksylitol ma jeszcze jeden plus. Oprócz tego, że nie tyje się po nim, to jeszcze świetnie dba o zęby naszych najmłodszych – po jedzeniu słodyczy robionych na bazie ksylitolu nie ma ryzyka próchnicy, w przeciwieństwie do słodyczy zawierających cukry proste.

Spełniamy marzenia

Myślisz, że zdrowe słodycze to bajka… Nie, to dzieje się naprawdę. Wybierz kolor, smak i stwórz własny projekt lizaka czy cukierka. Może to być ulubiona postać z bajki lub inny wzór, który rozweseli Twoje dziecko albo inną ważną w Twoim życiu osobę. Dostać słodki prezent, który jest zdrowy i można się nim bezpiecznie rozkoszować, to chyba marzenie każdego z nas. Bo któż nie lubi słodyczy? Zdrowe lizaki, cukierki i wata cukrowa ucieszą nawet największego przeciwnika słodyczy. Skład naturalnych słodkości: naturalne wyciągi z warzyw i owoców, ksylitol – otwiera „bramę” do słodkiego świata, w którym zajadamy się lizakami bez wyrzutów sumienia. Mamy z tego ogromną radość. I niech już tak zostanie. Niech słodkie marzenia też się spełniają.