Plecaki do szkoły dla chłopców – ergonomia i design idealnej torby

Plecaki do szkoły dostępne są w tak szerokiej gamie modeli i wzorów, że bardzo ciężko sprawnie wybrać ten właściwy. Jaki plecak dla chłopca sprawdzi się najlepiej gdy dziecko musi nosić duży ciężar? Przede wszystkim plecak musi być ergonomiczny i ładny – takie znajdziesz na przykład u marki Coolpack. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w kwestii ergonomii oraz designu gdy chodzi o plecak dla małych uczniów.

Ciężkie plecaki do szkoły – co na to poradzić?

Co roku przed rozpoczęciem semestru podnoszona jest kwestia wagi dziecięcych tornistrów. Plecaki do szkoły nie powinny ważyć więcej niż 15% masy ciała dziecka. W przypadku młodszych pociech bezpieczny margines jest mniejszy – około 10%. Niestety, polskie szkoły wciąż nie korzystają z e-booków, a placówki niekoniecznie gwarantują uczniom szafki do przechowywania rzeczy. Efekt? Dzieci noszą przynajmniej dwa razy więcej niż powinny, co okropnie wpływa na kształtowanie się ich sylwetek, powoduje dyskomfort i ból pleców.

Jak zaradzić tym problemom? Idealnym pomysłem jest postawienie na plecaki do szkoły z kółkami. Szeroki wybór wzorów odpowiadających gustom chłopców zapewnia między innymi polski producent Coolpack. Mini-walizeczki bardzo wygodnie prowadzi się dzięki teleskopowej rączce. Jako że każdy model wyposażony jest w odpinane, zgodne z zasadami ergonomii szelki, można łatwo przeobrazić je w klasyczny szkolny plecak.

Zdrowe plecaki do szkoły – co jeśli nie plecak na kółkach?

Plecak na kółkach jest dośc dużym wydatkiem, przez co większośc rodziców wciąż woli stawiać na klasyczne plecaki do szkoły. Wybierając plecak dla chłopca warto ponownie sięgnąć do oferty Coolpack. Poza niebagatelnym designem w sam raz dla każdego chłopca, każdy model jest tak przyjazny dla kręgosłupa jak to tylko możliwe. 

Plecaki do szkoły powinny mieć usztywniane plecy, dopasowujące się do anatomii dziecka. Nie bez znaczenia jest także liczba przegródek. Pojedyncza przegroda nie zapewnia stabilnego ułożenia ciężaru – książki i przybory będą przemieszczać się podczas chodzenia, co nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Plecaki do szkoły z dwiema lub trzema przegrodami to dużo lepszy wybór. Utrzymają szkolne wyposażenie w ryzach, pozwolą równomiernie rozłożyć ciężar i poćwiczyć organizację! 

Szelki plecaka powinny być szerokie, tak by zapewniały stabilne położenie torby oraz nie wrzynały się za sprawą ciężaru plecaka. Jeśli chodzi o rozmiar, plecaki do szkoły mają pomieścić oczywiście podręczniki – nie schodźmy do wymiarów mniejszych niż format A4. Trzeba zwrócić uwagę, aby szerokość plecaka nie była dłuższa niż linia barków a plecak kończył się nie niżej niż kilka centymetrów pod linią talii.

Plecaki do szkoły dla chłopców – jaki spodoba się maluchowi?

Wybierając plecak szkolny dla synka musimy brać pod uwagę to, że dzieci mają swój gust a poza tym bardzo liczy się dla nich opinia kolegów z klasy. Najlepiej zapytać o zdanie dziecko i pokazać mu do wyboru co w swojej ofercie ma firma Coolpack. Szerokość asortymentu pozwoli dopasować coś do gustu nawet największego wybrednisia! 

Motywy piłkarskie, graficzne czy interesujące naszywki to nie jedyne co może ozdobić plecak. Coolpack jako jeden z niewielu producentów proponuje klientom plecaki z diodami LED. Nie tylko zwiększa bezpieczeństwo po zmroku, ale z pewnością zrobią ogromne wrażenie na rówieśnikach pociechy! 

Bez względu na to jaki dokładnie model plecaka wybierzemy, zawsze warto stawiać na sprawdzonych, solidnych producentów. Plecaki do szkoły wysokiej jakości nie są tanie, zwłaszcza jeśli chcemy sprawić dziecku walizeczkę bądź torbę z diodami LED. Polski Coolpack oczywiście nie zawodzi w tej kwestii – ich plecaki posłużą nie tylko przez jeden rok szkolny!

Szukasz idealnego plecaka dla chłopca w wieku przedszkolnym? na pewno zainteresuje Cię ten artykuł na innym portalu: https://www.gorlice.info.pl/2021/02/25/plecak-do-przedszkola-dla-chlopca-jak-powinien-wygladac/.