Pościel inna niż zwykle. Akcesoria dla dzieci, które musisz mieć

Aby dziecko mogło komfortowo wypoczywać i regenerować siły po całodziennej zabawie, musi lubić kłaść się spać. Uśpienie małej pociechy jest dla rodziców wyjątkowo trudnym zadaniem, jednak posiadanie ciekawej pościeli, przyjemnego prześcieradła i fajnego pluszaka powinno ułatwić zaciągnięcie malucha do łóżka i ukojenie go do snu.

Nieprzemakalne prześcieradła – podstawa dla najmłodszych

Nocne siusianie to coś całkowicie naturalnego w życiu najmniejszych dzieci. Dlatego dobrze jest, by rodzice zawczasu zaopatrzyli się w nieprzemakalne prześcieradło – nie tylko do łóżeczka maluszka, ale także do swojego. Zapewne nieraz malucha przyniesiecie do swojej sypialni, czy to ze względu na jego niespokojny sen, czy to chorobę lub ciągły płacz.

Prześcieradło dla starszego dziecka

Pociecha, która już nauczyła się spać w swoim łóżeczku i wyrosła z nocnych problemów fizjologicznych, może mieć standardowe prześcieradełko lub kocyk. Bardzo ciekawy pomysł to prześcieradło polarowe z gumką, które jest zdecydowanie cieplejsze niż standardowe. Można je też naciągnąć na łóżko, gdzie nie zwija się i nie przeszkadza podczas snu.

Bajkowa pościel

Poszewki jak z bajki – to nie musi być hasło reklamowe! Tak naprawdę dzieci uwielbiają wszystko, co kojarzy im się z bajkami. Chłopcy zdecydują się wybrać Zygzaka McQueena z Aut lub pościel Star Wars. 160×200 to bardzo dobry wymiar dla większego chłopca, dla trochę mniejszego, z mniejszym łóżeczkiem, odpowiedni będzie rozmiar 140×200. Również dziewczynki sporą uwagę zwracają na to, by spać pod przykryciem kołderki z postacią z ich ulubionej bajki. Często wybierają one Elsę z Krainy Lodu, Myszkę Minnie lub lalki Barbie.

Sport i zwierzęta

Ci, którzy nie zdecydowali się na wybór bajkowej pościeli, znacznie chętniej stawiają na motywy sportowe i zwierzęce. Wśród chłopców dominują wzory z reprezentacją Polski w piłce nożnej, a także polskimi siatkarzami. Dziewczynki z kolei wolą urocze zwierzaczki: kotki, pieski albo jeżyki. Kto powiedział, że pościel musi być nudna? Dzieci muszą ją uwielbiać!

Baldachim nad łóżeczkiem

Aby wprowadzić klimatyczny nastrój w pokoju dziecka, warto zdecydować się na baldachim do łóżeczka dziecięcego. Poza klimatem, da dziecku większe poczucie bezpieczeństwa poprzez optyczne zamknięcie przestrzeni. Stanowi także ochronę przed zbyt mocnym światłem słonecznym lub pokojowym. Dodatkowo latem stanowić może zaporę przed komarami. Bardzo ciekawym pomysłem jest zamontowanie falbany maskującej pod łóżeczkiem dziecięcym, która pozwoli przechowywać pod nim różne przedmioty bez obawy o estetykę.

Fajna maskotka

Ostatnią rzeczą, która ułatwi maluszkowi sen, jest obecność ukochanej przytulanki. Razem z wyjątkową pościelą i komfortowym prześcieradłem sprawią, że zasypianie będzie zdecydowanie łatwiejsze, a sen spokojniejszy.