Wyprawka dla ucznia szkoły podstawowej – niezbędne elementy

Rozpoczęcie roku szkolnego to wydarzenie, które stawia przed rodzicami i dziećmi sporo wyzwań. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, konieczne jest przygotowanie wyprawki dla ucznia. Najwięcej kłopotu mają z nią zwykle rodzice pierwszoklasistów, których dzieci dopiero rozpoczynają naukę. Podpowiadamy, o czym nie zapomnieć w trakcie kompletowania wyposażenia ucznia do pierwszych lekcji.

Kiedy przygotowywać wyprawkę szkolną?

Wyprawkę do szkoły zwykle kompletuje się w ostatnich dniach lata. Jej koszt może sięgnąć kilkuset złotych. Często spis rzeczy potrzebnych uczniom szkoły podstawowej, a zwłaszcza pierwszoklasistom, znajduje się na stronie internetowej szkoły. Gdy go tam brakuje, listę potrzebnych rzeczy na wrześniowym spotkaniu ogłosi nauczyciel.

Wyprawka – niezbędne elementy

Każda szkolna wyprawka zawiera kilka obowiązkowych elementów, bez których nie obejdzie się żadne dziecko.

Plecak

To atrybut każdego ucznia. Przy wyborze plecaka warto jednak kierować się kilkoma zasadami. Musi być dopasowany do wzrostu dziecka, zbyt duży sprawi, że niewygodnie będzie go nosić. Powinien posiadać wyściełane szelki o szerokości kilku centymetrów. Dobrym pomysłem będzie plecak ze wzmocnionym dnem. Ważna jest odpowiednia liczba przegród i komór, by książki i zeszyty można było właściwie posegregować. Warto sięgnąć po plecaki szkolne Herlitz. Tornistry oferowane przez tego producenta są lekkie, ich tył wykonano z materiału przepuszczającego powietrze. Do tego wyróżniają się zestawem kolorowych wzorów, wśród których każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Piórnik i wyposażenie

W plecaku powinien znaleźć się piórnik. Jeśli są w nim przegrody i gumki, łatwiej będzie znaleźć w nim przybory do pisania i rysowania. Podstawowym elementem jest pióro, którym uczą się pisać młodsze dzieci. Pelikan Griffix to model, który świetnie nada się i dla młodszych, i dla starszych. To pióro na naboje z profilowanym uchwytem pomoże ograniczyć ból ręki związany z długotrwałym pisaniem. Poza nim w piórniku powinny znaleźć się ołówki, kredki ołówkowe i temperówka. Nie może w nim zabraknąć także bezpiecznie zakończonych nożyczek, linijki, gumki do mazania oraz kleju.

Artykuły papiernicze

Nie sposób wyobrazić sobie szkołę bez zeszytów. Ich liczba i rodzaj zależy od klasy, do której uczęszcza dziecko, a także nauczanych przedmiotów. Najmłodsi uczniowie muszą mieć zeszyt w tak zwane cienkie linie przeznaczony do edukacji polonistycznej, ale także zeszyt w kratkę. Do tego zwykle dochodzi jeszcze zakup dzienniczka ucznia. Na plastykę potrzebne będą bloki – rysunkowy i techniczny, z białymi oraz kolorowymi kartkami. Nauka muzyki wymaga zeszytu w pięciolinię.

Buty i strój na WF

Uczniowi zazwyczaj potrzebne są buty na zmianę, które zakłada po przyjściu do szkoły, Druga para butów potrzebna jest na lekcje wychowania fizycznego. W tym przypadku wymogiem jest jasna podeszwa, obuwie powinno zabezpieczać przed poślizgami. Strój na WF składa się z krótkich spodenek i koszulki, można też zaopatrzyć dziecko w dres na chłodniejsze dni. Noszenie butów ułatwi worek na obuwie.

Pióro Waterman Paris

A może przy okazji kompletowania wyprawki dla dziecka warto pomyśleć o czymś dla siebie? Jeśli odwiedzamy sklep papierniczy, online czy stacjonarny, warto zerknąć na przybory do pisania przeznaczone dla dorosłych. Ciekawym pomysłem może być pióro Waterman Paris. To stylowy produkt, gwarantujący komfort pisania i elegancję.